or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Greenlee® Slug-Buster® 124AV Round Replacement Die, 3/4 in, Steel, 10 ga
Custom_Product_Images_Illustration
Greenlee® Slug-Buster® 124AV Round Replacement Die, 3/4 in, Steel, 10 ga
SKU23686
MFGR #124AV
Your Cost: $24.41/ea
Greenlee® Slug-Buster® Replacement Die, Round, 3/4 in, Steel, 10 ga, For Use With: Standard Round Knockout Punch Unit
Greenlee® Slug-Buster® Replacement Die, Round, 3/4 in, Steel, 10 ga, For Use With: Standard Round Knockout Punch Unit
Application For Standard Round Knockout Punch Unit ARRA Compliant Y Brand Greenlee® Buy American Compliant X Catalog Number 124AV Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator U Gross Volume Per Pack 8.21 Gross Volume per Pack Metric 134.59 Gross Weight Per Pack 0.1100 lb Gross Weight per Pack Metric 0.06 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8207303020 Height 0.62 in Length 3.62 in Manufacturer Greenlee Textron Material Mild Steel Punch Type Standard Round Standards ARRA Compliant Stock Status NONSTOCK Suitable For Use With 1.115 in Actual Hole Standard Round Knockout Punch Unit Type Replacement Die for standard round knockout punches UNSPSC 27111505 UPC 11 78331006972 UPC 12 78331006972 Width 3.62 in Width [Metric] 9.2075 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Application | For Standard Round Knockout Punch Unit |
| ARRA Compliant | Y |
| Brand | Greenlee® |
| Buy American Compliant | X |
| Catalog Number | 124AV |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | U |
| Gross Volume Per Pack | 8.21 |
| Gross Volume per Pack Metric | 134.59 |
| Gross Weight Per Pack | 0.1100 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.06 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8207303020 |
| Height | 0.62 in |
| Length | 3.62 in |
| Manufacturer | Greenlee Textron |
| Material | Mild Steel |
| Punch Type | Standard Round |
| Standards | ARRA Compliant |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Suitable For Use With | 1.115 in Actual Hole Standard Round Knockout Punch Unit |
| Type | Replacement Die for standard round knockout punches |
| UNSPSC | 27111505 |
| UPC 11 | 78331006972 |
| UPC 12 | 78331006972 |
| Width | 3.62 in |
| Width [Metric] | 9.2075 cm |