or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Greenlee®
Greenlee® 30242 Repair Packing Kit, For Use With 767 Hydraulic Hand Pump
Greenlee®
Greenlee® 30242 Repair Packing Kit, For Use With 767 Hydraulic Hand Pump
SKU89693
MFGR #30242
Your Cost: $69.57/ea
Greenlee® Repair Packing Kit, For Use With: 767 Hydraulic Hand Pump
Greenlee® Repair Packing Kit, For Use With: 767 Hydraulic Hand Pump
Application Hydraulic Pump ARRA Compliant Y Brand Greenlee® Buy American Compliant X Catalog Number 30242 Consist Of 767 Hydraulic Hand Pump Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator U Gross Weight Per Pack 0.1300 lb Gross Weight per Pack Metric 0.06 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 4016935010 Height 0.60 in Height [Metric] 15.2400 mm Length 7.50 in Length [Metric] 19.0500 cm Manufacturer Greenlee Textron Number Of Pieces 17 Standards ARRA Compliant, RoHS Compliant Stock Status NONSTOCK UNSPSC 40151728 UPC 11 78331030242 UPC 12 78331030242
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Application | Hydraulic Pump |
| ARRA Compliant | Y |
| Brand | Greenlee® |
| Buy American Compliant | X |
| Catalog Number | 30242 |
| Consist Of | 767 Hydraulic Hand Pump |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | U |
| Gross Weight Per Pack | 0.1300 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.06 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 4016935010 |
| Height | 0.60 in |
| Height [Metric] | 15.2400 mm |
| Length | 7.50 in |
| Length [Metric] | 19.0500 cm |
| Manufacturer | Greenlee Textron |
| Number Of Pieces | 17 |
| Standards | ARRA Compliant, RoHS Compliant |
| Stock Status | NONSTOCK |
| UNSPSC | 40151728 |
| UPC 11 | 78331030242 |
| UPC 12 | 78331030242 |