or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Panduit® FO12CB Fan Out Kit, ABS/Hytrel
SKU595868
MFGR #FO12CB
Your Cost: $50.35/ea
List: Panduit® Fan Out Kit, 250 to 900 um Fiber, ABS/Hytrel, 36 in L
Panduit® Fan Out Kit, 250 to 900 um Fiber, ABS/Hytrel, 36 in L
ARRA Compliant Y Brand Panduit® Buy American Compliant Y Catalog Number FO12CB Country of Origin CHN Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Volume UOM CF Gross Volume UOM Metric m3 Gross Weight Per Pack 0.0550 lb Gross Weight per Pack Metric 0.04 Gross Weight UOM Metric kg Height 0.70 in Height [Metric] 1.7780 cm Manufacturer Panduit® Material ABS/Hytrel Returnable Y Specifications 250 to 900 um Fiber Standard RoHS compliant Standards RoHS Compliant Stock Status NONSTOCK Sub Brand Opti-Core?® Type Fiber Optic Termination Accessories, Consumable UNSPSC 39121409 UPC 11 07498376434 UPC 12 07498376434 Width 7.50 in Width [Metric] 19.0500 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| ARRA Compliant | Y |
| Brand | Panduit® |
| Buy American Compliant | Y |
| Catalog Number | FO12CB |
| Country of Origin | CHN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume UOM | CF |
| Gross Volume UOM Metric | m3 |
| Gross Weight Per Pack | 0.0550 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.04 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height | 0.70 in |
| Height [Metric] | 1.7780 cm |
| Manufacturer | Panduit® |
| Material | ABS/Hytrel |
| Returnable | Y |
| Specifications | 250 to 900 um Fiber |
| Standard | RoHS compliant |
| Standards | RoHS Compliant |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Sub Brand | Opti-Core?® |
| Type | Fiber Optic Termination Accessories, Consumable |
| UNSPSC | 39121409 |
| UPC 11 | 07498376434 |
| UPC 12 | 07498376434 |
| Width | 7.50 in |
| Width [Metric] | 19.0500 cm |