or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Greenlee® 434 Pay Out Tape Dispenser, For Use With 434 Conduit Measuring Tape, Polyester
SKU633317
MFGR #434
Your Cost: $240.01/ea
Greenlee® Tape Dispenser, Pay Out, 3000 ft L, For Use With: 434 Conduit Measuring Tape, Polyester
Greenlee® Tape Dispenser, Pay Out, 3000 ft L, For Use With: 434 Conduit Measuring Tape, Polyester
Application For 435 Conduit Measuring Tape ARRA Compliant Y Brand Greenlee® Buy American Compliant X Catalog Number 434 Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator U Gross Weight Per Pack 3.3500 lb Gross Weight per Pack Metric 1.52 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8205595560 Height 6.40 in Height [Metric] 16.2560 cm Length 11.50 in Length [Metric] 29.2100 cm Manufacturer Greenlee Textron Material Polyester Specifications 3000 ft L Standards ARRA Compliant, RoHS Compliant Stock Status NONSTOCK Suitable For Use With 434 Conduit Measuring Tape Type Pay Out UNSPSC 27113101 UPC 11 78331021875 UPC 12 78331021875 Width 7.30 in Width [Metric] 18.5420 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Application | For 435 Conduit Measuring Tape |
| ARRA Compliant | Y |
| Brand | Greenlee® |
| Buy American Compliant | X |
| Catalog Number | 434 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | U |
| Gross Weight Per Pack | 3.3500 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 1.52 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8205595560 |
| Height | 6.40 in |
| Height [Metric] | 16.2560 cm |
| Length | 11.50 in |
| Length [Metric] | 29.2100 cm |
| Manufacturer | Greenlee Textron |
| Material | Polyester |
| Specifications | 3000 ft L |
| Standards | ARRA Compliant, RoHS Compliant |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Suitable For Use With | 434 Conduit Measuring Tape |
| Type | Pay Out |
| UNSPSC | 27113101 |
| UPC 11 | 78331021875 |
| UPC 12 | 78331021875 |
| Width | 7.30 in |
| Width [Metric] | 18.5420 cm |