or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Greenlee® 00610 610 Adapter Weldment, For Use With Ultra Tugger® UT8 Cable Puller and Mobile VersiBoom™ II Cable Puller, 5 in
Custom_Product_Images_Illustration
Greenlee® 00610 610 Adapter Weldment, For Use With Ultra Tugger® UT8 Cable Puller and Mobile VersiBoom™ II Cable Puller, 5 in
SKU706145
MFGR #00610
$/ea
Greenlee® Adapter Weldment, For Use With: Ultra Tugger® UT8 Cable Puller and Mobile VersiBoom™ II Cable Puller, 5 in
Greenlee® Adapter Weldment, For Use With: Ultra Tugger® UT8 Cable Puller and Mobile VersiBoom™ II Cable Puller, 5 in
ARRA Compliant Y Buy American Compliant X Catalog Number 00610 Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator U Gross Volume Per Pack 756.00 Gross Volume per Pack Metric 12388.70 Gross Weight Per Pack 11.4700 lb Gross Weight per Pack Metric 5.20 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8431100090 Height 7.00 in Height [Metric] 17.7800 cm Length 12.00 in Length [Metric] 30.4800 cm Standards ARRA CompliantRoHS Compliant UNSPSC 39121722 UPC 11 78331000610 UPC 12 78331000610 Width 9.00 in Width [Metric] 22.8600 cm Stock Status NONSTOCK Brand Greenlee® Manufacturer Greenlee Textron Specifications 5 in Suitable For Use With Ultra Tugger® UT8 Cable Puller and Mobile VersiBoom™ II Cable Puller
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| ARRA Compliant | Y |
| Buy American Compliant | X |
| Catalog Number | 00610 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | U |
| Gross Volume Per Pack | 756.00 |
| Gross Volume per Pack Metric | 12388.70 |
| Gross Weight Per Pack | 11.4700 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 5.20 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8431100090 |
| Height | 7.00 in |
| Height [Metric] | 17.7800 cm |
| Length | 12.00 in |
| Length [Metric] | 30.4800 cm |
| Standards | ARRA CompliantRoHS Compliant |
| UNSPSC | 39121722 |
| UPC 11 | 78331000610 |
| UPC 12 | 78331000610 |
| Width | 9.00 in |
| Width [Metric] | 22.8600 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Greenlee® |
| Manufacturer | Greenlee Textron |
| Specifications | 5 in |
| Suitable For Use With | Ultra Tugger® UT8 Cable Puller and Mobile VersiBoom™ II Cable Puller |