or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Greenlee® UA22 Die Adapter, For Use With K22 Dies and ECCXL CCX Tool
Custom_Product_Images_Illustration
Greenlee® UA22 Die Adapter, For Use With K22 Dies and ECCXL CCX Tool
SKU488575
MFGR #UA22
Your Cost: $324.52/ea
Greenlee® Die Adapter, For Use With: K22 Dies and ECCXL CCX Tool
Greenlee® Die Adapter, For Use With: K22 Dies and ECCXL CCX Tool
Application For Greenlee K22 Dies, For ECCXL CCX Tool ARRA Compliant Y Brand Greenlee® Buy American Compliant X Catalog Number UA22 Country of Origin DE Currency USD EU RoHS Indicator U Gross Weight Per Pack 0.6600 lb Gross Weight per Pack Metric 0.30 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8207306095 Height 1.00 in Height [Metric] 25.4000 mm Length 6.60 in Length [Metric] 16.7640 cm Manufacturer Greenlee Textron Standards ARRA CompliantRoHS Compliant Stock Status NONSTOCK Suitable For Use With K22 Dies and ECCXL CCX Tool UNSPSC 27111518 UPC 11 78331007062 UPC 12 78331007062 Width 3.50 in Width [Metric] 8.8900 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Application | For Greenlee K22 Dies, For ECCXL CCX Tool |
| ARRA Compliant | Y |
| Brand | Greenlee® |
| Buy American Compliant | X |
| Catalog Number | UA22 |
| Country of Origin | DE |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | U |
| Gross Weight Per Pack | 0.6600 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.30 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8207306095 |
| Height | 1.00 in |
| Height [Metric] | 25.4000 mm |
| Length | 6.60 in |
| Length [Metric] | 16.7640 cm |
| Manufacturer | Greenlee Textron |
| Standards | ARRA CompliantRoHS Compliant |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Suitable For Use With | K22 Dies and ECCXL CCX Tool |
| UNSPSC | 27111518 |
| UPC 11 | 78331007062 |
| UPC 12 | 78331007062 |
| Width | 3.50 in |
| Width [Metric] | 8.8900 cm |