or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Greenlee® 36296 Roller Follow Bar, For Use With: 1818-M4 Handle Weldment
SKU271529
MFGR #36296
Your Cost: $119.20/ea
Greenlee® Roller Follow Bar, For Use With: 1818-M4 Handle Weldment
Greenlee® Roller Follow Bar, For Use With: 1818-M4 Handle Weldment
ARRA Compliant Y Brand Greenlee® Buy American Compliant X Catalog Number 36296 Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator U Gross Weight Per Pack 0.9500 lb Gross Weight per Pack Metric 0.43 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8466948585 Height 2.00 in Height [Metric] 5.0800 cm Length 5.90 in Length [Metric] 14.9860 cm Manufacturer Greenlee Textron Standards ARRA Compliant Stock Status NONSTOCK Suitable For Use With 1818-M4 Handle Weldment UNSPSC 27112503 UPC 11 78331036296 UPC 12 78331036296 Width 2.30 in Width [Metric] 5.8420 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| ARRA Compliant | Y |
| Brand | Greenlee® |
| Buy American Compliant | X |
| Catalog Number | 36296 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | U |
| Gross Weight Per Pack | 0.9500 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.43 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8466948585 |
| Height | 2.00 in |
| Height [Metric] | 5.0800 cm |
| Length | 5.90 in |
| Length [Metric] | 14.9860 cm |
| Manufacturer | Greenlee Textron |
| Standards | ARRA Compliant |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Suitable For Use With | 1818-M4 Handle Weldment |
| UNSPSC | 27112503 |
| UPC 11 | 78331036296 |
| UPC 12 | 78331036296 |
| Width | 2.30 in |
| Width [Metric] | 5.8420 cm |