Federal Signal SLMBS-012-024GY Shallow Mounting Base, For Use With 12 to 24 VDC/VAC SLM600, SLM700 StreamLine® Modular Electronic Sounder, Gray
Custom_Product_Images_Illustration
SKU848662
MFGR #SLMBS-012-024GY
Streamline Modular Base, Shallow - 12-24VDC/AC, Grey
Catalog Number
SLMBS-012-024GY
Dimensions
0.826 in H x 3.62 in W x 3.62 in D
Gross Weight Per Pack
0.1500 lb
Gross Weight per Pack Metric
0.07
Height
4.00 in
Height [Metric]
10.1600 cm
Length
4.00 in
Length [Metric]
10.1600 cm
Mounting
Surface
Shape
Cylindrical
Size
0.826 H x 3.62 W x 3.62 D in
Specifications
12 to 24 VAC/VDC, Surface Mount, -22 to 122 deg F Operating Temperature
Style
Surface Mount
Voltage Rating
12-24VAC/DC VAC
Width
1.00 in
Width [Metric]
25.4000 mm