or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Federal Signal K8591002A BUZZER, 120VAC
SKUPDW~7040459
MFGR #K8591002A
Your Cost: $92.63/ea
FED-SIG K8591002A Buzzer, 120VAC
FED-SIG K8591002A Buzzer, 120VAC
Catalog Number K8591002A Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator N Gross Weight Per Pack 0.2000 lb Gross Weight per Pack Metric 0.09 UNSPSC 46171607 UPC 11 78297911877 UPC 12 782979118770 Stock Status NONSTOCK Brand Federal Signal Manufacturer Federal Signal Gross Weight UOM Metric kg Height 2.25 in Height [Metric] 5.7150 cm Length 2.25 in Length [Metric] 5.7150 cm Width 1.75 in Width [Metric] 4.4450 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Catalog Number | K8591002A |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | N |
| Gross Weight Per Pack | 0.2000 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.09 |
| UNSPSC | 46171607 |
| UPC 11 | 78297911877 |
| UPC 12 | 782979118770 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Federal Signal |
| Manufacturer | Federal Signal |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height | 2.25 in |
| Height [Metric] | 5.7150 cm |
| Length | 2.25 in |
| Length [Metric] | 5.7150 cm |
| Width | 1.75 in |
| Width [Metric] | 4.4450 cm |
