Panduit® T038X000YKC-BK Continuous Cassette Tape, 0.38 in W, Blank, Black/Clear Legend/Background, Polyester
Custom_Product_Images_Illustration
SKU329599
MFGR #T038X000YKC-BK
The minimum package quantity is 10
Panduit® Cassette Tape, Continuous, 25 ft Length, 0.38 in Width, Blank Legend, Black/Clear, Polyester, Acrylic Pressure Sensitive Adhesive, For Use With: PanTher™ LS8E and Cougar™ LS9 Hand-Held Thermal Transfer Printer, -40 to 302 deg F
Application
General Purpose
Background Color
Clear
Catalog Number
T038X000YKC-BK
Color
Colorless
Country of Origin
CRI
Gross Weight Per Pack
0.1750 lb
Gross Weight per Pack Metric
0.13
Height
2.15 in
Height [Metric]
5.4610 cm
Legend|Background Color
Clear/Black
Length [Metric]
11.5570 cm
RoHS compliant
Standards
ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant
Sub Brand
P1?„?
Suitable For Use With
PanTher™ LS8E and Cougar™ LS9 Handheld Thermal Transfer Printer
Type
Continuous Tape Cassette
UNSPSC
UPC 11
UPC 12
Width [Metric]
Stock Status
NONSTOCK
Brand
Panduit®
Manufacturer
Panduit®
Adhesive Type
Acrylic Pressure Sensitive
Legend
None
Length
4.55 in
Material
Polyester
Width
3.00 in