or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
RAB Lighting WP2XFU100 FIELD-ADJUSTABLE WALL PACK, 100W-80W-60W-LED
Custom_Product_Images_Illustration
RAB Lighting WP2XFU100 FIELD-ADJUSTABLE WALL PACK, 100W-80W-60W-LED
SKU1225990
MFGR #WP2XFU100
Your Cost: $192.58/ea
3-Way field adjustability. All sizes of these wall packs have 3-way field adjustability: ?3 selectable wattages, 3 selectable color temperatures, and an ?on/off photocell, giving you 18 SKUs in one wall pack.
3-Way field adjustability. All sizes of these wall packs have 3-way field adjustability: ?3 selectable wattages, 3 selectable color temperatures, and an ?on/off photocell, giving you 18 SKUs in one wall pack.
Alternate Catalog Number 00192552004657 ARRA Compliant X Brand RAB Buy American Compliant C Catalog Number WP2XFU100 Color 3K/4K/5K Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Volume Per Pack 1.65 Gross Volume per Pack Metric 0.05 Gross Weight per Pack Metric 3.70 Gross Weight UOM Metric kg Manufacturer RAB Lighting Inc. Stock Status NORMALLY STOCKED Type WALLPACKS FA 3WAY UNSPSC 39112102 UPC 11 19255200465 UPC 12 192552004657 Width 11.70 in Width [Metric] 29.7180 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 00192552004657 |
| ARRA Compliant | X |
| Brand | RAB |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | WP2XFU100 |
| Color | 3K/4K/5K |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume Per Pack | 1.65 |
| Gross Volume per Pack Metric | 0.05 |
| Gross Weight per Pack Metric | 3.70 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Manufacturer | RAB Lighting Inc. |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Type | WALLPACKS FA 3WAY |
| UNSPSC | 39112102 |
| UPC 11 | 19255200465 |
| UPC 12 | 192552004657 |
| Width | 11.70 in |
| Width [Metric] | 29.7180 cm |