or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Halo
Halo RL4069S1EWHR All-Purpose Recyclable Retrofit LED Module With SeleCCTable™ Switch, LED Lamp, 9 W Fixture, 120 V
Halo
Halo RL4069S1EWHR All-Purpose Recyclable Retrofit LED Module With SeleCCTable™ Switch, LED Lamp, 9 W Fixture, 120 V
SKU1147917
MFGR #RL4069S1EWHR
Your Cost: $29.59/ea
Halo Retrofit LED Module, All-Purpose Recyclable, Series: RL4, 120 V, 9 W Fixture, 0.075 to 0.0875 A, LED Lamp, 74.6 Lumens/W Light Output, Regressed Baffle Recessed Trim, 3000 K Color Temperature, 90 CRI, Dimmable Ballast, Regressed Polycarbonate Lens, 600 Lumens, Ceiling Mounting, 5.12 in Dia x 2.9 in H Dimensions
Halo Retrofit LED Module, All-Purpose Recyclable, Series: RL4, 120 V, 9 W Fixture, 0.075 to 0.0875 A, LED Lamp, 74.6 Lumens/W Light Output, Regressed Baffle Recessed Trim, 3000 K Color Temperature, 90 CRI, Dimmable Ballast, Regressed Polycarbonate Lens, 600 Lumens, Ceiling Mounting, 5.12 in Dia x 2.9 in H Dimensions
Application Residential Applications ARRA Compliant C Brand Halo Buy American Compliant C Catalog Number RL4069S1EWHR Country of Origin CN Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 0.5300 lb Gross Weight per Pack Metric 0.25 Gross Weight UOM Metric kg Length 5.31 in Manufacturer Cooper Lighting Solutions Stock Status NONSTOCK Sub Brand RL4 LED 4" Retrofit SeleCCTable?„? Downlight Type RL4 SeleCCTable and Dedicated UNSPSC 32151502 UPC 11 08008381848 UPC 12 080083818488 Width 2.75 in Width [Metric] 6.9850 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Application | Residential Applications |
| ARRA Compliant | C |
| Brand | Halo |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | RL4069S1EWHR |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 0.5300 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.25 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Length | 5.31 in |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Sub Brand | RL4 LED 4" Retrofit SeleCCTable?„? Downlight |
| Type | RL4 SeleCCTable and Dedicated |
| UNSPSC | 32151502 |
| UPC 11 | 08008381848 |
| UPC 12 | 080083818488 |
| Width | 2.75 in |
| Width [Metric] | 6.9850 cm |