or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 3VA9471-0WF30 BREAKER 3VA6 600 LONG TERM COVER 3P 1 PC
Custom_Product_Images_Illustration
Siemens 3VA9471-0WF30 BREAKER 3VA6 600 LONG TERM COVER 3P 1 PC
SKU1049602
MFGR #3VA9471-0WF30
Your Cost: $229.00/ea
Siemens Terminal Cover, For Use With: 3VA63, 3VA64 Molded Case Circuit Breaker, 1-Piece, 3-Poles, Plastic, 4.09 in H x 5.43 in W x 3.89 in D
Siemens Terminal Cover, For Use With: 3VA63, 3VA64 Molded Case Circuit Breaker, 1-Piece, 3-Poles, Plastic, 4.09 in H x 5.43 in W x 3.89 in D
Alternate Catalog Number 3VA9471-0WF30 ARRA Compliant C Brand Siemens Buy American Compliant C Catalog Number 3VA9471-0WF30 Country of Origin CN Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 96.67 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.0400 lb Gross Weight per Pack Metric 0.02 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8538908180 Height [Metric] 10.5918 cm Manufacturer Siemens Number Of Poles 3 Returnable N Standard UL Standards UL Listed, CE, CSA, EAC Certified, RoHS, ARRA, Buy American Act Compliant Stock Status NORMALLY STOCKED Sub Brand 3VA Type 3VA63 3VA64 UNSPSC 39121601 UPC 11 80476632613 UPC 12 804766326134 Width [Metric] 10.3124 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 3VA9471-0WF30 |
| ARRA Compliant | C |
| Brand | Siemens |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 3VA9471-0WF30 |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 96.67 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.0400 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.02 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8538908180 |
| Height [Metric] | 10.5918 cm |
| Manufacturer | Siemens |
| Number Of Poles | 3 |
| Returnable | N |
| Standard | UL |
| Standards | UL Listed, CE, CSA, EAC Certified, RoHS, ARRA, Buy American Act Compliant |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Sub Brand | 3VA |
| Type | 3VA63 3VA64 |
| UNSPSC | 39121601 |
| UPC 11 | 80476632613 |
| UPC 12 | 804766326134 |
| Width [Metric] | 10.3124 cm |