or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Philips LED Lamp 12W PL-C/T 3500K G24/Gx24 1450lm Dim 100-277, 347V 476127 (Replaces 32W Conventional)
Custom_Product_Images_Illustration
Philips LED Lamp 12W PL-C/T 3500K G24/Gx24 1450lm Dim 100-277, 347V 476127 (Replaces 32W Conventional)
SKU1023384
MFGR #476127
Your Cost: $13.17/ea
Philips 12PLC/T LED/32V/835/IF/4P/DIM 1PK 10/1 100-277, 347V 476127
Philips 12PLC/T LED/32V/835/IF/4P/DIM 1PK 10/1 100-277, 347V 476127
Application Hospitality;Retail ARRA Compliant C Average Life 50000 hr Base GX24q Brand Philips Bulb Tube, single-ended Buy American Compliant C Catalog Number 476127 Color Rendering Index [CRI] 82 Color Temperature 3500 K Country of Origin China Currency USD Designation 12PLC/T LED/32V/835/IF/4P/DIM 10/1 Dimmable DIMMABLE EU RoHS Indicator C Finish Frosted Gross Weight Per Pack 0.3250 lb Gross Weight per Pack Metric 0.10 Gross Weight UOM Metric kg Lamp Base Type G24q/GX24q Lamp Type LED Length 8.03 in Manufacturer Philips Power Factor 1.00 Series InstantFit Shape T8 Standard RoHS compliance;UL certificate;KEMA Keur certificate;DLC compliance Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantUL ListedCE CertifiedKEMA Keur Certified Start Type Instant Stock Status NORMALLY STOCKED Type Dimmable UNSPSC 39101628 UPC 11 04667747612 UPC 12 046677476120 Wattage 12 W Width 3.39 in
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Application | Hospitality;Retail |
| ARRA Compliant | C |
| Average Life | 50000 hr |
| Base | GX24q |
| Brand | Philips |
| Bulb | Tube, single-ended |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 476127 |
| Color Rendering Index [CRI] | 82 |
| Color Temperature | 3500 K |
| Country of Origin | China |
| Currency | USD |
| Designation | 12PLC/T LED/32V/835/IF/4P/DIM 10/1 |
| Dimmable | DIMMABLE |
| EU RoHS Indicator | C |
| Finish | Frosted |
| Gross Weight Per Pack | 0.3250 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.10 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Lamp Base Type | G24q/GX24q |
| Lamp Type | LED |
| Length | 8.03 in |
| Manufacturer | Philips |
| Power Factor | 1.00 |
| Series | InstantFit |
| Shape | T8 |
| Standard | RoHS compliance;UL certificate;KEMA Keur certificate;DLC compliance |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantUL ListedCE CertifiedKEMA Keur Certified |
| Start Type | Instant |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Type | Dimmable |
| UNSPSC | 39101628 |
| UPC 11 | 04667747612 |
| UPC 12 | 046677476120 |
| Wattage | 12 W |
| Width | 3.39 in |