or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Philips
Philips 9.5A19/PER/827-22/P/E26/WG6/1FB 9.5A19/PER/827-22/P/E26/WG
Philips
Philips 9.5A19/PER/827-22/P/E26/WG6/1FB 9.5A19/PER/827-22/P/E26/WG
SKU1037360
MFGR #479444
Your Cost: $5.54/ea
A-Shape dimmable LED, 15000 h life time, rated at 9.5 W and 105 mA current.
A-Shape dimmable LED, 15000 h life time, rated at 9.5 W and 105 mA current.
ARRA Compliant C Average Life 15000 hr Base E26 & Single Contact Medium Screw Brand Philips Bulb A19 (A19) Buy American Compliant C Catalog Number 479444 Color Rendering Index [CRI] 90 Country of Origin CN Currency USD Dimmable YES EU RoHS Indicator C Finish Frosted Gross Weight Per Pack 0.1650 lb Gross Weight per Pack Metric 0.13 Gross Weight UOM Metric kg Height 4.68 in Length 2.48 in Manufacturer Philips Power Factor 1.00 Shape A19 (A19) Stock Status NORMALLY STOCKED UNSPSC 39101628 UPC 11 04667747944 UPC 12 046677479442 Voltage Rating 120 V Philips A-shape Dimmable LED lamps are the smart LED alternative to standard incandescents. The unique lamp design provides omi-directional light with excellent dimming performance.
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| ARRA Compliant | C |
| Average Life | 15000 hr |
| Base | E26 & Single Contact Medium Screw |
| Brand | Philips |
| Bulb | A19 (A19) |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 479444 |
| Color Rendering Index [CRI] | 90 |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| Dimmable | YES |
| EU RoHS Indicator | C |
| Finish | Frosted |
| Gross Weight Per Pack | 0.1650 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.13 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height | 4.68 in |
| Length | 2.48 in |
| Manufacturer | Philips |
| Power Factor | 1.00 |
| Shape | A19 (A19) |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| UNSPSC | 39101628 |
| UPC 11 | 04667747944 |
| UPC 12 | 046677479442 |
| Voltage Rating | 120 V |
| Philips A-shape Dimmable LED lamps are the smart LED alternative to standard incandescents. The unique lamp design provides omi-directional light with excellent dimming performance. |