or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Philips 12A21/PER/827-22/P/E26/WG 6/1FB
SKU1044757
MFGR #479469
Your Cost: $6.52/ea
Philips 479469 12A21/PER/827-22/P/E26/
Philips 479469 12A21/PER/827-22/P/E26/
ARRA Compliant C Average Life 15000 hr Base E26 Brand Philips Buy American Compliant C Catalog Number 479469 Color Rendering Index [CRI] 80 Country of Origin USA Designation 12A21/PER/827-22/P/E26/WG 6/1FB EU RoHS Indicator C Fixture Type Enclosed Gross Weight Per Pack 0.5000 lb Gross Weight per Pack Metric 0.23 Gross Weight UOM Metric kg Lamp Base Type E26 Medium Screw Lamp Finish Frosted Lamp Type LED Length 2.95 in Manufacturer Philips Shape A21 Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantENERGY STAR® Certified Stock Status NORMALLY STOCKED Type Dimmable Standard UNSPSC 39101628 UPC 11 04667747946 UPC 12 046677479466 Voltage Rating 120 V Wattage 12 W Width 2.95 in
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| ARRA Compliant | C |
| Average Life | 15000 hr |
| Base | E26 |
| Brand | Philips |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 479469 |
| Color Rendering Index [CRI] | 80 |
| Country of Origin | USA |
| Designation | 12A21/PER/827-22/P/E26/WG 6/1FB |
| EU RoHS Indicator | C |
| Fixture Type | Enclosed |
| Gross Weight Per Pack | 0.5000 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.23 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Lamp Base Type | E26 Medium Screw |
| Lamp Finish | Frosted |
| Lamp Type | LED |
| Length | 2.95 in |
| Manufacturer | Philips |
| Shape | A21 |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantENERGY STAR® Certified |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Type | Dimmable Standard |
| UNSPSC | 39101628 |
| UPC 11 | 04667747946 |
| UPC 12 | 046677479466 |
| Voltage Rating | 120 V |
| Wattage | 12 W |
| Width | 2.95 in |