or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Lutron®
Pico® PJ-2BRL-GWH-I01 PJ-2BRL Wireless Control Dimmer, 2-Button with Raise/Lower Switch, 3 VDC, 30 ft
Lutron®
Pico® PJ-2BRL-GWH-I01 PJ-2BRL Wireless Control Dimmer, 2-Button with Raise/Lower Switch, 3 VDC, 30 ft
SKU763692
MFGR #PJ-2BRL-GWH-I01
$/ea
Pico® Wireless Control Dimmer, Series: PJ-2BRL, 3 VDC, 2-Button with Raise/Lower Switch, 30 ft Sensing Range, 431 to 437 MHz, 0 to 60 deg C, White, Gloss, 2.6 in H x 1.3 in W x 0.31 in D
Pico® Wireless Control Dimmer, Series: PJ-2BRL, 3 VDC, 2-Button with Raise/Lower Switch, 30 ft Sensing Range, 431 to 437 MHz, 0 to 60 deg C, White, Gloss, 2.6 in H x 1.3 in W x 0.31 in D
Catalog Number PJ-2BRL-GWH-I01 Color White Country of Origin US Dimensions 2.6 in H x 1.3 in W x 0.31 in D Finish Gloss Frequency Rating 431 to 437 MHz Gross Weight Per Pack 1 lb Series PJ-2BRL Standards ISO 9001 2008, IC, COFETEL, SUTEL Listed, FCC Approved Sub Brand Pico® Temperature Rating 0 to 60 °C UNSPSC 39122220 UPC 11 02755786593 UPC 12 02755786593 Stock Status NONSTOCK Brand Lutron® Manufacturer Lutron Electronics Co., Inc Sensing Range 30 ft Switch Type 2-Button with Raise/Lower Voltage Rating 3 VDC 2-button with raise/lower pico, works with compatible Lutron systems to control a light or group of lights
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Catalog Number | PJ-2BRL-GWH-I01 |
| Color | White |
| Country of Origin | US |
| Dimensions | 2.6 in H x 1.3 in W x 0.31 in D |
| Finish | Gloss |
| Frequency Rating | 431 to 437 MHz |
| Gross Weight Per Pack | 1 lb |
| Series | PJ-2BRL |
| Standards | ISO 9001 2008, IC, COFETEL, SUTEL Listed, FCC Approved |
| Sub Brand | Pico® |
| Temperature Rating | 0 to 60 °C |
| UNSPSC | 39122220 |
| UPC 11 | 02755786593 |
| UPC 12 | 02755786593 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Lutron® |
| Manufacturer | Lutron Electronics Co., Inc |
| Sensing Range | 30 ft |
| Switch Type | 2-Button with Raise/Lower |
| Voltage Rating | 3 VDC |
| 2-button with raise/lower pico, works with compatible Lutron systems to control a light or group of lights |