Lithonia Lighting® TX-400MP-TB-SCWA-HSG TX Series Low Bay Pulse Start Ballast Housing, Metal Halide Lamp, 400 W, 120/208/240/277 VAC
Custom_Product_Images_Illustration
Lithonia Lighting®
SKU1294007
MFGR #TX400MPTBSCWAHSG
Lithonia Lighting® Ballast Housing, Low Bay Pulse Start, Series: TX Series, Metal Halide Lamp, 400 W, 120/208/240/277 VAC, 1 Lamp, Pendant Mount, Polyester Powder Painted, White, 10.6 in L x 9.4 in W x 9.9 in H
Catalog Number
TX400MPTBSCWAHSG
Color
White
Country of Origin
MX
Dimensions
10.6 in L x 9.4 in W x 9.9 in H
Finish
Gloss
Gross Weight Per Pack
16.9000 lb
Mounting Type
Pendant/Suspended
Number Of Lamps
1
Series
TX Series
UNSPSC
UPC 11
Stock Status
NONSTOCK
Brand
Lithonia Lighting®
Manufacturer
Acuity Brands
Lamp Type
HID
Start Type
Pulse
Voltage Rating
120/208/240/277 VAC
Wattage
400 W