or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Philips ALTO® 381764 High Output Linear Fluorescent Lamp, 110 W, R17d Lamp, 8800 Lumens Initial/7650 Lumens Mean, 62 CRI, 4100 K, 96 in L
Philips ALTO® 381764 High Output Linear Fluorescent Lamp, 110 W, R17d Lamp, 8800 Lumens Initial/7650 Lumens Mean, 62 CRI, 4100 K, 96 in L
SKU46427
MFGR #381764
$/ea
Philips ALTO® Linear Fluorescent Lamp, High Output, F96T12 CW/HO-0/ALTO/TSC, 110 W, 817 V AC, 800 mA, R17d Lamp Base, T12, 8800 Lumens Initial/7650 Lumens Mean, 12000 hr Average Life, Cool White, 62 CRI, 4100 K Color, 96 in Length, 1-1/2 in Dia, Opaque Lamp
Philips ALTO® Linear Fluorescent Lamp, High Output, F96T12 CW/HO-0/ALTO/TSC, 110 W, 817 V AC, 800 mA, R17d Lamp Base, T12, 8800 Lumens Initial/7650 Lumens Mean, 12000 hr Average Life, Cool White, 62 CRI, 4100 K Color, 96 in Length, 1-1/2 in Dia, Opaque Lamp
ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 381764 Country of Origin PL Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 1.3300 lb Gross Weight per Pack Metric 0.60 Gross Weight UOM Metric kg Height 1.50 in Height [Metric] 3.8100 cm Length 93.75 in Length [Metric] 238.1301 cm UNSPSC 39101605 UPC 11 04667738176 UPC 12 046677381769 Width 1.50 in Width [Metric] 3.8100 cm Stock Status NORMALLY STOCKED Brand Philips Manufacturer Philips
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 381764 |
| Country of Origin | PL |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 1.3300 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.60 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height | 1.50 in |
| Height [Metric] | 3.8100 cm |
| Length | 93.75 in |
| Length [Metric] | 238.1301 cm |
| UNSPSC | 39101605 |
| UPC 11 | 04667738176 |
| UPC 12 | 046677381769 |
| Width | 1.50 in |
| Width [Metric] | 3.8100 cm |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Brand | Philips |
| Manufacturer | Philips |