Juno® 807512012AC ALF 8075-120V XFMR 12V, 75W (120V I
Custom_Product_Images_Illustration
SKU929785
MFGR #8075-120V
Juno 8075-120V, 12V 120VAC 75W Transformer
Alternate Catalog Number
243VG9
Application
Trac Lighting
ARRA Compliant
C
Buy American Compliant
C
Catalog Number
8075-120V
Country of Origin
MUL
Currency
Dimensions
2-5/8 in L x 1-7/16 in W x 1 in H
EU RoHS Indicator
N
Gross Weight Per Pack
1 lb
Height
2.20 cm
Lamp Type
Incandescent Low Voltage
Length
5.80 cm
Mounting Type
Remote
Series
8075
Standards
ARRA, Buy American Act Compliant
Sub Brand
Juno
Type
Class 2
UNSPSC
UPC 11
UPC 12
Voltage Rating
12 VAC
Width
4.10 cm
Stock Status
NONSTOCK
Brand
Juno®
Manufacturer
Acuity Brands
Electrical Ratings
120 VAC Input, 12 VAC Output, 75 W