RAB EZPAN2X4-30N/D10 EDGELIT PANEL 2X4 30W 4000K 120-277V RECESSED DIM LED WH
Custom_Product_Images_Illustration
SKU1060076
MFGR #EZPAN2X4-30N/D10
EDGELIT PAN, 2'X4'm 30W, 4000K, RECESSED, DIMMABLE, LED, WHITE
Alternate Catalog Number
Amperage Rating
0.11/0.13/0.15/0.25 A
Ballast Type
Constant Current
Catalog Number
EZPAN2X4-30N/D10
Color Rendering Index [CRI]
84
Dimensions
2 ft H x 4 ft W x 1-5/8 in D
Fixture Wattage
30 W
Gross Volume Per Pack
1.85
Gross Volume per Pack Metric
0.05
Gross Weight Per Pack
13.4000 lb
Gross Weight per Pack Metric
6.51
Height
3.30 in
Height [Metric]
8.3820 cm
Housing Material
Aluminum
Lamp Type
LED
Lamp Wattage
30 W
Length
48.60 in
Length [Metric]
123.4440 cm
Light Output
122 Lumens/W
Lumens
3662
Standards
UL Listed for Damp LocationsDLC ListedIESNA LM-79, LM-80
Type
Troffer
UPC 12
Voltage Rating
120/208/240/277 VAC
Wattage
30 W
Width
24.80 in