Advance IZTMH210315RLFM HID Medium Wattage Electronic Ballast, Metal Halide Lamp, 315 W, 200/277 VAC
Custom_Product_Images_Illustration
SKU628728
MFGR #IZTMH210315RLFM
Alternate Catalog Number
IZTMH210315RLFM
Amperage Rating
1.2-0.82/1.8-1.25 A
ANSI Code
C183/182
Application
Outdoor Industry
ARRA Compliant
C
Ballast Type
Electronic HID
Buy American Compliant
C
Catalog Number
IZTMH210315RLFM
Country of Origin
MX
Currency
Dimmable
DIMMABLE
Enclosure
R
EU RoHS Indicator
Frequency Rating
50to60 Hz
Gross Weight Per Pack
4.5700 lb
Gross Weight per Pack Metric
2.08
Gross Weight UOM Metric
kg
Height
2.20 in
Height [Metric]
5.5880 cm
Length
8.20 in
Length [Metric]
20.8280 cm
Number Of Lamps
1
Power Factor
1.00
Standard
CSA certificate;UL certificate;NOM certificate;RoHS Compliant
Standards
ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantUL ListedCSA Certified
Sub Brand
Mark 7
UNSPSC
UPC 11
UPC 12
Wattage
210/315 W
Width
4.90 in
Width [Metric]
Stock Status
NONSTOCK
Brand
Advance
Manufacturer
Signify
Ballast Factor
1 PCT
Lamp Type
MH
Voltage Rating
277 V