Advance IMH39GLFM HID Low Wattage Electronic Ballast, Metal Halide Lamp, 39 W, 120/277 VAC, Pulse
Custom_Product_Images_Illustration
Advance
SKU547344
MFGR #IMH39GLFM
Alternate Catalog Number
IMH39GLFM
Amperage Rating
0.37-0.17 A
ANSI Code
C130/M130
Catalog Number
IMH39GLFM
Circuit Type
LOW FREQUENCY
Enclosure
G
EU RoHS Indicator
Frequency
50/60 Hz
Frequency Rating
50to60 Hz
Gross Weight Per Pack
0.8700 lb
Gross Weight per Pack Metric
0.40
Height
1.20 in
Height [Metric]
3.0480 cm
Length
3.80 in
Length [Metric]
9.6520 cm
Number Of Lamps
1
Output Type
FIXED
Wattage
39 W
Width
3.00 in
Start Type
PULSE START
Voltage Rating
277 V