Advance IMH39GBLSM HID Low Wattage Electronic Ballast, Metal Halide Lamp, 39 W, 120/277 VAC, Pulse
Custom_Product_Images_Illustration
SKU409274
MFGR #IMH39GBLSM
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | IMH39GBLSM |
| Amperage Rating | 0.37-0.17 A |
| ANSI Code | C130/M130 |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | IMH39GBLSM |
| Circuit Type | LOW FREQUENCY |
| Country of Origin | MX |
| Dimmable | NON DIMMABLE |
| Enclosure | G |
| EU RoHS Indicator | C |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Frequency Rating | 50to60 Hz |
| Gross Weight Per Pack | 1.0100 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.46 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height | 1.20 in |
| Height [Metric] | 3.0480 cm |
| Length | 3.80 in |
| Length [Metric] | 9.6520 cm |
| Number Of Lamps | 1 |
| Output Type | FIXED |
| UNSPSC | 39101907 |
| UPC 11 | 78108704178 |
| UPC 12 | 781087041789 |
| Wattage | 39 W |
| Width | 3.00 in |
| Width [Metric] | 7.6200 cm |
| Lamp Type | METAL HALIDE |
| Start Type | PULSE START |
| Voltage Rating | 277 V |