or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
SolaHD DIN Clip, Plastic
ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number SCPPDC Country of Origin DE Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 0.0500 lb Gross Weight per Pack Metric 0.02 Gross Weight UOM Metric kg Height 0.50 in Height [Metric] 1.2700 cm Length 4.00 in Length [Metric] 10.1600 cm Standards RoHS Compliant UNSPSC 39121004 UPC 11 78347215307 UPC 12 783472153077 Width 3.00 in Width [Metric] 7.6200 cm Stock Status NONSTOCK Brand SolaHD™ Manufacturer Emerson Material Plastic
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | SCPPDC |
| Country of Origin | DE |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 0.0500 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.02 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height | 0.50 in |
| Height [Metric] | 1.2700 cm |
| Length | 4.00 in |
| Length [Metric] | 10.1600 cm |
| Standards | RoHS Compliant |
| UNSPSC | 39121004 |
| UPC 11 | 78347215307 |
| UPC 12 | 783472153077 |
| Width | 3.00 in |
| Width [Metric] | 7.6200 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | SolaHD™ |
| Manufacturer | Emerson |
| Material | Plastic |