Custom_Product_Images_Illustration
Telemecanique Sensors
SKUPDW~7114103
MFGR #ZCMC21L10
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Action | Snap action |
| Alternate Catalog Number | ZCMC21L10 |
| Application | XCMD21 |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | ZCMC21L10 |
| Connection | Cable |
| Contact Configuration | 1 NC + 1 NO |
| Country of Origin | ID |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume Per Pack | 191.25 |
| Gross Volume per Pack Metric | 3134.01 |
| Gross Weight Per Pack | 1.8300 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 828.00 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8544429090 |
| Height | 5.0000 in |
| Height [Metric] | 5.0000 cm |
| Item Group | 22413 |
| Length | 19.0000 in |
| Length [Metric] | 19.0000 cm |
| Number Of Poles | 2 |
| Returnable | Y |
| Sub Brand | ZCMC |
| Type | Pre-cabled connection |
| UNSPSC | 39122213 |
| UPC 11 | 78590168245 |
| UPC 12 | 785901682455 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width | 21.0000 in |