or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
JIC 12 Cover Clamp Kit
Alternate Catalog Number 78205131025 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number J12CK2 Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 0.0980 lb Gross Weight per Pack Metric 0.04 Gross Weight UOM Metric kg Height 4.38 in Height [Metric] 11.1125 cm Length 13.25 in Length [Metric] 33.6550 cm Returnable N Size 13.25 IN X 9 IN X 4.375 IN Standard UL Listed Sub Brand B-Line series Type Cover Clamp Kit UNSPSC 39121321 UPC 11 78205131025 UPC 12 782051310252 Width 9.00 in Width [Metric] 22.8600 cm Stock Status NONSTOCK Brand B-Line Manufacturer Eaton Material Steel Utility - Substations, Utility Transmission and DistributionInd Facilities & Factories - Facility: Critical PowerInd Facilities & Factories - Industrial Facilities/Factories - OtherCommercial / Institutional Buildings / Structures - Power Distribution and ControlsInd Facilities & Factories - Facility: Lighting and Lighting ControlsInd Facilities & Factories - Facility: Automation and MonitoringCommercial / Institutional Buildings / Structures - Lighting and Lighting ControlsInd Facilities & Factories - Mfg. Process Electrification and ControlCommercial / Institutional Buildings / Structures - Commercial / Institutional Buildings / Structures - OtherInd Facilities & Factories - Facility: Power Distribution and ControlDatacenters - Datacenters - Other
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 78205131025 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | J12CK2 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 0.0980 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.04 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height | 4.38 in |
| Height [Metric] | 11.1125 cm |
| Length | 13.25 in |
| Length [Metric] | 33.6550 cm |
| Returnable | N |
| Size | 13.25 IN X 9 IN X 4.375 IN |
| Standard | UL Listed |
| Sub Brand | B-Line series |
| Type | Cover Clamp Kit |
| UNSPSC | 39121321 |
| UPC 11 | 78205131025 |
| UPC 12 | 782051310252 |
| Width | 9.00 in |
| Width [Metric] | 22.8600 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | B-Line |
| Manufacturer | Eaton |
| Material | Steel |
| Utility - Substations, Utility Transmission and DistributionInd Facilities & Factories - Facility: Critical PowerInd Facilities & Factories - Industrial Facilities/Factories - OtherCommercial / Institutional Buildings / Structures - Power Distribution and ControlsInd Facilities & Factories - Facility: Lighting and Lighting ControlsInd Facilities & Factories - Facility: Automation and MonitoringCommercial / Institutional Buildings / Structures - Lighting and Lighting ControlsInd Facilities & Factories - Mfg. Process Electrification and ControlCommercial / Institutional Buildings / Structures - Commercial / Institutional Buildings / Structures - OtherInd Facilities & Factories - Facility: Power Distribution and ControlDatacenters - Datacenters - Other |