or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens
Siemens 6ES76482BF020XG0 SIMATIC PC,COM
Siemens
Siemens 6ES76482BF020XG0 SIMATIC PC,COM
SKU702748
MFGR #6ES76482BF020XG0
Your Cost: $213.00/ea
SIMATIC PC COMPACTFLASH DIAG, 4GB, INDUSTRIAL GRADE
SIMATIC PC COMPACTFLASH DIAG, 4GB, INDUSTRIAL GRADE
Alternate Catalog Number 6ES7648-2BF02-0XG0 ARRA Compliant C Brand Siemens Buy American Compliant C Catalog Number 6ES76482BF020XG0 Country of Origin DE Currency USD Data Transfer Rate 16 Mbps Write/36 Mbps Read EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 18.82 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.0750 lb Gross Weight per Pack Metric 0.03 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8523510000 Height [Metric] 3.4036 cm Manufacturer Siemens Returnable N Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantCE CertifiedWEEE (2012/19/EU) Stock Status NONSTOCK Suitable For Use With SIMATIC HMI Devices and IPCs with Corresponding Slot Type Industrial Grade Standard UNSPSC 43202005 UPC 11 66264335430 UPC 12 662643354300 Width [Metric] 7.4930 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6ES7648-2BF02-0XG0 |
| ARRA Compliant | C |
| Brand | Siemens |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6ES76482BF020XG0 |
| Country of Origin | DE |
| Currency | USD |
| Data Transfer Rate | 16 Mbps Write/36 Mbps Read |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 18.82 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.0750 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.03 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8523510000 |
| Height [Metric] | 3.4036 cm |
| Manufacturer | Siemens |
| Returnable | N |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantCE CertifiedWEEE (2012/19/EU) |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Suitable For Use With | SIMATIC HMI Devices and IPCs with Corresponding Slot |
| Type | Industrial Grade Standard |
| UNSPSC | 43202005 |
| UPC 11 | 66264335430 |
| UPC 12 | 662643354300 |
| Width [Metric] | 7.4930 cm |