or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Woodhead®
Molex® Brad® 8R5A00A18M020 MIC 5P F/FR 2M 1
Woodhead®
Molex® Brad® 8R5A00A18M020 MIC 5P F/FR 2M 1
SKU345384
MFGR #8R5A00A18M020
Your Cost: $47.04/ea
5P FEMALE/FEMALE2M #22/1 PVC LEAD
5P FEMALE/FEMALE2M #22/1 PVC LEAD
Alternate Catalog Number 1200700207 Amperage Rating 4 A ARRA Compliant U Brand Woodhead® Buy American Compliant N Catalog Number 8R5A00A18M020 Country of Origin USA Currency USD EU RoHS Indicator U Gross Weight Per Pack 1 lb Manufacturer Molex NEMA Rating NEMA 6 Stock Status NONSTOCK Sub Brand Micro-Change Temperature Rating -20 to 80 °C Type Single Ended (pigtail) UNSPSC 39121413 UPC 11 78678828691 UPC 12 78678828691 Voltage Rating 250 VAC//VDC
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 1200700207 |
| Amperage Rating | 4 A |
| ARRA Compliant | U |
| Brand | Woodhead® |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | 8R5A00A18M020 |
| Country of Origin | USA |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | U |
| Gross Weight Per Pack | 1 lb |
| Manufacturer | Molex |
| NEMA Rating | NEMA 6 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Sub Brand | Micro-Change |
| Temperature Rating | -20 to 80 °C |
| Type | Single Ended (pigtail) |
| UNSPSC | 39121413 |
| UPC 11 | 78678828691 |
| UPC 12 | 78678828691 |
| Voltage Rating | 250 VAC//VDC |