or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 6GK57934MN000AA6 Silicon-Free Wireless Antenna, 5.15 to 5.85 GHz, 6 dB, 50 Ohm, Vertical
Custom_Product_Images_Illustration
Siemens 6GK57934MN000AA6 Silicon-Free Wireless Antenna, 5.15 to 5.85 GHz, 6 dB, 50 Ohm, Vertical
SKU654406
MFGR #6GK57934MN000AA6
Your Cost: $280.50/ea
SIEMENS 6GK57934MN000AA6 SIMATIC NET IWLAN RCOAX Ant793-4MN
SIEMENS 6GK57934MN000AA6 SIMATIC NET IWLAN RCOAX Ant793-4MN
Catalog Number 6GK57934MN000AA6 Country of Origin DE Gross Weight Per Pack 0.1600 lb Temperature Rating -40 to 70 °C UPC 11 66264329747 UPC 12 662643297478 Voltage Standing Wave Ratio [VSWR] 2 Stock Status NORMALLY STOCKED Brand Siemens Manufacturer Siemens Polarization Vertical Alternate Catalog Number 6GK5793-4MN00-0AA6 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 6.42 Gross Volume UOM in Gross Weight per Pack Metric 0.07 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8517710000 Height [Metric] 3.3020 cm Length [Metric] 9.6520 cm Material Polycarbonate Number of Leads 1 Returnable Y Series ANT793-4MN Standards UL ListedRoHS CompliantRailway Application in Accordance with EN50155 UNSPSC 43223108 Width [Metric] 3.3020 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Catalog Number | 6GK57934MN000AA6 |
| Country of Origin | DE |
| Gross Weight Per Pack | 0.1600 lb |
| Temperature Rating | -40 to 70 °C |
| UPC 11 | 66264329747 |
| UPC 12 | 662643297478 |
| Voltage Standing Wave Ratio [VSWR] | 2 |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Polarization | Vertical |
| Alternate Catalog Number | 6GK5793-4MN00-0AA6 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 6.42 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.07 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8517710000 |
| Height [Metric] | 3.3020 cm |
| Length [Metric] | 9.6520 cm |
| Material | Polycarbonate |
| Number of Leads | 1 |
| Returnable | Y |
| Series | ANT793-4MN |
| Standards | UL ListedRoHS CompliantRailway Application in Accordance with EN50155 |
| UNSPSC | 43223108 |
| Width [Metric] | 3.3020 cm |