or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
S-A 6GK57954MC000AA3 IWLAN ANTENNA
SKU882454
MFGR #6GK57954MC000AA3
Your Cost: $60.00/ea
IWLAN ANTENNA ANT 795-4MC WITH OMNIDIRECTIONAL CHARACTERISTIC INCL. N- CONNECT MALE CONNECT. STRAIGHT ANTENNA GAIN 4 DBI IP65 (-20-+60DGR C), 2.4/5GHZ PLEASE NOTE WI-FI COMPLIANCE AND NATIONAL APPROVALS DIRECT MOUNTING TO SCALANCE W WITH N-CONNECT CONNECT. METHOD SCOPE OF SUPPLY 1X ANT795-4MC COMPACT INSTRUCTIONS ON PAPER GERMAN / ENGLISH
IWLAN ANTENNA ANT 795-4MC WITH OMNIDIRECTIONAL CHARACTERISTIC INCL. N- CONNECT MALE CONNECT. STRAIGHT ANTENNA GAIN 4 DBI IP65 (-20-+60DGR C), 2.4/5GHZ PLEASE NOTE WI-FI COMPLIANCE AND NATIONAL APPROVALS DIRECT MOUNTING TO SCALANCE W WITH N-CONNECT CONNECT. METHOD SCOPE OF SUPPLY 1X ANT795-4MC COMPACT INSTRUCTIONS ON PAPER GERMAN / ENGLISH
Catalog Number 6GK57954MC000AA3 Connector Type N-Male Straight Country of Origin TW Gross Weight Per Pack 2.2000 lb Mounting Type Surface Temperature Rating -20 to 60 °C UPC 11 04089292426 UPC 12 040892924268 Voltage Standing Wave Ratio [VSWR] 2 Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Polarization Linear/Vertical Alternate Catalog Number 6GK5795-4MC00-0AA3 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 18.08 Gross Volume UOM in Gross Weight per Pack Metric 1.00 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8517790000 Height [Metric] 2.8956 cm Length [Metric] 16.5100 cm Material Polycarbonate Number of Leads 1 Returnable Y Series ANT795-4MC Standards UL ListedRoHS CompliantREACH Article 33 UNSPSC 43223108
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Catalog Number | 6GK57954MC000AA3 |
| Connector Type | N-Male Straight |
| Country of Origin | TW |
| Gross Weight Per Pack | 2.2000 lb |
| Mounting Type | Surface |
| Temperature Rating | -20 to 60 °C |
| UPC 11 | 04089292426 |
| UPC 12 | 040892924268 |
| Voltage Standing Wave Ratio [VSWR] | 2 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Polarization | Linear/Vertical |
| Alternate Catalog Number | 6GK5795-4MC00-0AA3 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 18.08 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight per Pack Metric | 1.00 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8517790000 |
| Height [Metric] | 2.8956 cm |
| Length [Metric] | 16.5100 cm |
| Material | Polycarbonate |
| Number of Leads | 1 |
| Returnable | Y |
| Series | ANT795-4MC |
| Standards | UL ListedRoHS CompliantREACH Article 33 |
| UNSPSC | 43223108 |