or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Halo HOME™ HWB1BLE40AWH First Generation Portable Wireless Internet Access Bridge, 4.0 Bluetooth® Mesh Wireless/Wi-Fi Network
Halo HOME™ HWB1BLE40AWH First Generation Portable Wireless Internet Access Bridge, 4.0 Bluetooth® Mesh Wireless/Wi-Fi Network
SKUPDW~12981220
MFGR #HWB1BLE40AWH
Call For Price
Halo HOME™ Internet Access Bridge, First Generation Portable Wireless, Network: 4.0 Bluetooth® Mesh Wireless/Wi-Fi, LED Indicator, 4.0 Bluetooth® Mesh Wireless Control Protocol, 110/220 VAC Supply, Ceiling/Plug-In Mount, 1.6 in Length, 1.3 in Width, 2 in Height
Halo HOME™ Internet Access Bridge, First Generation Portable Wireless, Network: 4.0 Bluetooth® Mesh Wireless/Wi-Fi, LED Indicator, 4.0 Bluetooth® Mesh Wireless Control Protocol, 110/220 VAC Supply, Ceiling/Plug-In Mount, 1.6 in Length, 1.3 in Width, 2 in Height
Application Lighting Applications ARRA Compliant C Brand Halo Buy American Compliant C Catalog Number HWB1BLE40AWH Country of Origin CN Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 1.3400 lb Gross Weight per Pack Metric 0.61 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8517620090 Length 2.56 in Manufacturer Cooper Lighting Solutions Mounting PLUG-IN Standard cULus Listed Style (blank) Sub Brand HALO Home Internet Access Bridge Type Accessories UNSPSC 39112403 UPC 11 08008381116 UPC 12 080083811168 Width 4.62 in Width [Metric] 11.7475 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Application | Lighting Applications |
| ARRA Compliant | C |
| Brand | Halo |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | HWB1BLE40AWH |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 1.3400 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.61 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8517620090 |
| Length | 2.56 in |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Mounting | PLUG-IN |
| Standard | cULus Listed |
| Style | (blank) |
| Sub Brand | HALO Home Internet Access Bridge |
| Type | Accessories |
| UNSPSC | 39112403 |
| UPC 11 | 08008381116 |
| UPC 12 | 080083811168 |
| Width | 4.62 in |
| Width [Metric] | 11.7475 cm |