or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
LevitonĀ® 49605-AUB Universal Shelf Bracket, 3.52 in H x 6.26 in W x 2-1/4 in D, Plastic
SKU1188954
MFGR #49605-AUB
Your Cost: $27.95/ea
LevitonĀ® Shelf Bracket, Universal, 6.26 in Width, 2-1/4 in Depth, 3.52 in Height, Plastic, White
LevitonĀ® Shelf Bracket, Universal, 6.26 in Width, 2-1/4 in Depth, 3.52 in Height, Plastic, White
Application For cable routing and slack storage ARRA Compliant C Brand LevitonĀ® Buy American Compliant C Catalog Number 49605-AUB Country of Origin MX Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight per Pack Metric 0.10 Gross Weight UOM Metric kg Length [Metric] 17.7800 cm Manufacturer Leviton Manufacturing Co., Inc. Stock Status NONSTOCK UNSPSC 43223301 UPC 11 07847732061 UPC 12 078477320617 Width 11.00 in Width [Metric] 27.9400 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Application | For cable routing and slack storage |
| ARRA Compliant | C |
| Brand | LevitonĀ® |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 49605-AUB |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.10 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Length [Metric] | 17.7800 cm |
| Manufacturer | Leviton Manufacturing Co., Inc. |
| Stock Status | NONSTOCK |
| UNSPSC | 43223301 |
| UPC 11 | 07847732061 |
| UPC 12 | 078477320617 |
| Width | 11.00 in |
| Width [Metric] | 27.9400 cm |