B-Line 26A09-12-144 26A Series II Straight Section Cable Tray, 5 in D Loading, 204 ft-lb, 12 ft L x 12 in W, 6063-T6 Aluminum
SKU632191
MFGR #26A09-12-144
Alternate Catalog Number
Bottom Type
Ladder
Catalog Number
26A09-12-144
Country of Origin
US
Currency
Gross Weight Per Pack
22.9400 lb
Overall Height
6.12 in
Returnable
N
Rung Spacing
9 in
Series
26A Series II
Side Rail Height
6 in
Standards
UL Listed, CSA C22.2 NO 126, NEMA VE 1
Type
Straight Section
UPC 11
UPC 12
Stock Status
NONSTOCK
Brand
B-Line
Manufacturer
Eaton
Capacity
204 ft-lb
Length
12 ft
Loading Depth
5 in
Material
6063-T6 Aluminum
Width
12 in