or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 3LD9200-5B Sentron® 3LD Auxiliary Switch, 2 Poles, 1NO-1NC
Custom_Product_Images_Illustration
Siemens 3LD9200-5B Sentron® 3LD Auxiliary Switch, 2 Poles, 1NO-1NC
SKU264025
MFGR #3LD9200-5B
Your Cost: $62.14/ea
List: SIEMENS 3LD9200-5B AUX SWITCH
SIEMENS 3LD9200-5B AUX SWITCH
Alternate Catalog Number 3LD9200-5B Application ACCESSORIES ARRA Compliant C Brand Siemens Buy American Compliant C Catalog Number 3LD9200-5B Contact Form 1NO-1NC Country of Origin DE Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 44.18 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.0500 lb Gross Weight per Pack Metric 0.02 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8536509065 Height [Metric] 2.0320 cm Length [Metric] 3.8100 cm Manufacturer Siemens Mounting Surface mounting Mounting Type Front/Surface Number Of Poles 1 Returnable Y Series 3LD Standard UL Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantUL ListedCE MarkedCSA CertifiedVDE Approved Stock Status NONSTOCK Sub Brand SENTRON Type 1/3-Phase UNSPSC 39122233 UPC 11 75455492844 UPC 12 754554928449 Width [Metric] 3.8100 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 3LD9200-5B |
| Application | ACCESSORIES |
| ARRA Compliant | C |
| Brand | Siemens |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 3LD9200-5B |
| Contact Form | 1NO-1NC |
| Country of Origin | DE |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 44.18 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.0500 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.02 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8536509065 |
| Height [Metric] | 2.0320 cm |
| Length [Metric] | 3.8100 cm |
| Manufacturer | Siemens |
| Mounting | Surface mounting |
| Mounting Type | Front/Surface |
| Number Of Poles | 1 |
| Returnable | Y |
| Series | 3LD |
| Standard | UL |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantUL ListedCE MarkedCSA CertifiedVDE Approved |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Sub Brand | SENTRON |
| Type | 1/3-Phase |
| UNSPSC | 39122233 |
| UPC 11 | 75455492844 |
| UPC 12 | 754554928449 |
| Width [Metric] | 3.8100 cm |