or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™
Schneider Electric EZ Meter Pak™ RSG4 Closing Plate, For Use With EZMR, EZMH, EZML Series Ringless Meter Sockets, Metallic
Custom_Product_Images_Illustration
Square D™
Schneider Electric EZ Meter Pak™ RSG4 Closing Plate, For Use With EZMR, EZMH, EZML Series Ringless Meter Sockets, Metallic
SKU95456
MFGR #RSG4
Call For Price
List: Schneider Electric RSG4 METERING EZML METAL CLOSING PLATE
Schneider Electric RSG4 METERING EZML METAL CLOSING PLATE
Alternate Catalog Number RSG4 Application Mounting accessory; meter socket ARRA Compliant N Brand Square D™ Buy American Compliant N Catalog Number RSG4 Country of Origin MX Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight per Pack Metric 0.61 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8538908160 Height [Metric] 7.1120 cm Item Group 00020 Length [Metric] 27.4320 cm Manufacturer Schneider Electric Material metallic Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=361751&lang=en-us Returnable Y Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantPROP65: Cancer and Reproductive Harm - www.p65Warnings.ca.gov Stock Status NONSTOCK Sub Brand EZ METER-PAK Substitute Product Catalog Number EZMR334225 Suitable For Use With EZMR, EZMH, EZML Series Ringless Meter Sockets Type Ringless UNSPSC 39121102 UPC 11 78590100235 UPC 12 785901002352 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width [Metric] 23.8760 cm Mounting accessory; meter socket METAL
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | RSG4 |
| Application | Mounting accessory; meter socket |
| ARRA Compliant | N |
| Brand | Square D™ |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | RSG4 |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.61 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8538908160 |
| Height [Metric] | 7.1120 cm |
| Item Group | 00020 |
| Length [Metric] | 27.4320 cm |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Material | metallic |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=361751&lang=en-us |
| Returnable | Y |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantPROP65: Cancer and Reproductive Harm - www.p65Warnings.ca.gov |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Sub Brand | EZ METER-PAK |
| Substitute Product Catalog Number | EZMR334225 |
| Suitable For Use With | EZMR, EZMH, EZML Series Ringless Meter Sockets |
| Type | Ringless |
| UNSPSC | 39121102 |
| UPC 11 | 78590100235 |
| UPC 12 | 785901002352 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width [Metric] | 23.8760 cm |
| Mounting accessory; meter socket |
| METAL |