or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens
COVER PLATE - RNGLESS STYLE
Custom_Product_Images_Illustration
Siemens
COVER PLATE - RNGLESS STYLE
SKU276706
MFGR #ECCP3
Your Cost: $40.50/ea
Siemens Cover Plate, Insulated Ringless, For Use With: Meter Center and JA/JC Series Combination Meter Socket, Plastic
Siemens Cover Plate, Insulated Ringless, For Use With: Meter Center and JA/JC Series Combination Meter Socket, Plastic
Alternate Catalog Number US2:ECCP3 ARRA Compliant C Brand Siemens Buy American Compliant C Catalog Number ECCP3 Country of Origin MX Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 98.00 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.0200 lb Gross Weight per Pack Metric 0.01 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 3926909985 Height [Metric] 37.3380 cm Length [Metric] 37.0840 cm Manufacturer Siemens Material Plastic Returnable N Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantUL Listed Stock Status NONSTOCK Suitable For Use With Meter Center and JA/JC Series Combination Meter Socket Type Insulated Ringless UNSPSC 39121102 UPC 11 78364347037 UPC 12 783643470378 Width [Metric] 36.8300 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | US2:ECCP3 |
| ARRA Compliant | C |
| Brand | Siemens |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | ECCP3 |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 98.00 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.0200 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.01 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 3926909985 |
| Height [Metric] | 37.3380 cm |
| Length [Metric] | 37.0840 cm |
| Manufacturer | Siemens |
| Material | Plastic |
| Returnable | N |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantUL Listed |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Suitable For Use With | Meter Center and JA/JC Series Combination Meter Socket |
| Type | Insulated Ringless |
| UNSPSC | 39121102 |
| UPC 11 | 78364347037 |
| UPC 12 | 783643470378 |
| Width [Metric] | 36.8300 cm |