Siemens Sentron® FHONC060 Disconnect Flange Cable, 60 in L, For Use With MD/RD Frame Molded Case Circuit Breaker
Custom_Product_Images_Illustration
SKU249436
MFGR #FHONC060
SIEMENS FHONC060 60-IN CABLE
SIEMENS FHONC060 60-IN CABLE
Alternate Catalog Number
US2:FHONC060
Application
FOR USE WITH MD-RD FRAME
Catalog Number
FHONC060
Frame
MD-RD
Gross Volume Per Pack
415.14
Gross Weight Per Pack
1.3000 lb
Gross Weight per Pack Metric
0.59
Height
1.7000 in
47.4980 cm
Returnable
N
Standards
ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant
Width
13.3000 in
Length
18.7000 in