Siemens Sentron® FHOJC060 Disconnect Flange Cable, 60 in L, For Use With JD, LMD Frame Molded Case Circuit Breaker
Custom_Product_Images_Illustration
SKU255850
MFGR #FHOJC060
SIEMENS FHOJC060 60-IN CABLE
SIEMENS FHOJC060 60-IN CABLE
Alternate Catalog Number
US2:FHOJC060
Application
FOR USE WITH JD-LMD FRAME
Catalog Number
FHOJC060
Frame
JD-LMD
Gross Weight Per Pack
0.7000 lb
Gross Weight per Pack Metric
0.32
Height
1.7000 in
47.7520 cm
Y
Standards
ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant
Width
13.3000 in
Siemens
Amperage Rating
200 A
Length
18.8000 in