Siemens Sentron® FHOJC048 Disconnect Flange Cable, 48 in L, For Use With JD, LMD Frame Molded Case Circuit Breaker
Custom_Product_Images_Illustration
SKU93013
MFGR #FHOJC048
SIEMENS FHOJC048 MAX FLEX CABLE
Alternate Catalog Number
US2:FHOJC048
Application
FOR USE WITH JD-LMD FRAME
Catalog Number
FHOJC048
Frame
JD-LMD
Gross Volume Per Pack
228.29
Gross Weight Per Pack
0.4500 lb
Gross Weight per Pack Metric
0.20
Height
1.2000 in
57.4040 cm
Y
Standards
ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant
Width
8.3000 in
Width [Metric]
Stock Status
NORMALLY STOCKED
Siemens
Amperage Rating
200 A
Length
22.6000 in