Siemens Sentron® FHOFC072 Disconnect Flange Cable, 72 in L, For Use With FD Frame Molded Case Circuit Breaker
Custom_Product_Images_Illustration
Siemens
SKU247630
MFGR #FHOFC072
SIEMENS FHOFC072 72-IN CABLE BREAKER FD
Alternate Catalog Number
US2:FHOFC072
Application
FOR USE WITH FD FRAME
Catalog Number
FHOFC072
Frame
FD
Gross Volume Per Pack
364.50
Gross Weight Per Pack
1.1500 lb
Gross Weight per Pack Metric
0.52
Height
1.7000 in
48.2600 cm
Y
Standards
ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant
Width
13.3000 in
Length
19.0000 in