Siemens Sentron® FHOFC048 Disconnect Flange Cable, 48 in L, For Use With FD Frame Molded Case Circuit Breaker
Custom_Product_Images_Illustration
SKU27639
MFGR #FHOFC048
SIEMENS FHOFC048 48-IN CABLE
SIEMENS FHOFC048 48-IN CABLE
Alternate Catalog Number
US2:FHOFC048
Application
FOR USE WITH FD FRAME
Catalog Number
FHOFC048
Frame
FD
Gross Volume Per Pack
223.10
Gross Weight Per Pack
0.4500 lb
Gross Weight per Pack Metric
0.20
Height
1.2000 in
57.4040 cm
Width
8.2000 in
Length
22.6000 in