or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™ HF19SH SEISMIC BUSWAY HANGER
SKUPDW~11720034
MFGR #HF19SH
Call For Price
List: SEISMIC BUSWAY HANGER
SEISMIC BUSWAY HANGER
Alternate Catalog Number HF19SH ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number HF19SH Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 0.0544 lb Harmonization Tariff Schedule Code 8302496085 Height 29.3000 in Item Group 20204 Length 106.8000 in Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=65897120&lang=en-us Returnable N UNSPSC 39131702 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width 54.7000 in Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | HF19SH |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | HF19SH |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 0.0544 lb |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8302496085 |
| Height | 29.3000 in |
| Item Group | 20204 |
| Length | 106.8000 in |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=65897120&lang=en-us |
| Returnable | N |
| UNSPSC | 39131702 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width | 54.7000 in |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |