or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™ HF19F Flatwise Busway Hanger, 3000 A, For Use With I-Line™ II Horizontal Mount Busway
Custom_Product_Images_Illustration
Square D™ HF19F Flatwise Busway Hanger, 3000 A, For Use With I-Line™ II Horizontal Mount Busway
SKUPDW~6403407
MFGR #HF19F
Call For Price
List: Square D™ Busway Hanger, Flatwise, 3000 A, For Use with: I-Line™ II Horizontal Mount Busway, 22.22 in L
Square D™ Busway Hanger, Flatwise, 3000 A, For Use with: I-Line™ II Horizontal Mount Busway, 22.22 in L
Alternate Catalog Number HF19F Application 3000-3000 A ALUMINIUM ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number HF19F Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 0.0522 lb Gross Weight per Pack Metric 5.22 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8302496085 Height 2.6000 in Item Group 20204 Length 57.2000 in Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=353311&lang=en-us Returnable Y Standard UL 857-CSA C22.2 NO 27:1994-IEC 61439-6 Sub Brand I-LINE UNSPSC 39131701 UPC 11 78590181306 UPC 12 785901813064 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width 6.4000 in Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Type Hanger;Horizontal 3000-3000 A ALUMINIUM
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | HF19F |
| Application | 3000-3000 A ALUMINIUM |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | HF19F |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 0.0522 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 5.22 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8302496085 |
| Height | 2.6000 in |
| Item Group | 20204 |
| Length | 57.2000 in |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=353311&lang=en-us |
| Returnable | Y |
| Standard | UL 857-CSA C22.2 NO 27:1994-IEC 61439-6 |
| Sub Brand | I-LINE |
| UNSPSC | 39131701 |
| UPC 11 | 78590181306 |
| UPC 12 | 785901813064 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width | 6.4000 in |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Type | Hanger;Horizontal |
| 3000-3000 A ALUMINIUM |