or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens
Siemens 6ES71934GB000AA0 HARDWARE TERM
Siemens
Siemens 6ES71934GB000AA0 HARDWARE TERM
SKU668857
MFGR #6ES71934GB000AA0
Your Cost: $107.00/ea
5 TERMINAL ELEMENTS F. ET 200S F.CONNECTION OF BRAIDED SHIELDS WITH THE POWER RAIL 5 PIECES PER PACKAGING UNIT
5 TERMINAL ELEMENTS F. ET 200S F.CONNECTION OF BRAIDED SHIELDS WITH THE POWER RAIL 5 PIECES PER PACKAGING UNIT
Alternate Catalog Number 6ES7193-4GB00-0AA0 ARRA Compliant C Brand Siemens Buy American Compliant C Catalog Number 6ES71934GB000AA0 Country of Origin DE Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 6.02 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.1400 lb Gross Weight per Pack Metric 0.06 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8536904000 Height [Metric] 1.7018 cm Length [Metric] 8.5090 cm Manufacturer Siemens Returnable Y Standards RoHS Compliant Stock Status NONSTOCK Suitable For Use With ET 200S Series Electronic Module Type 5-Shield UNSPSC 32151703 UPC 11 04089261935 UPC 12 040892619355
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6ES7193-4GB00-0AA0 |
| ARRA Compliant | C |
| Brand | Siemens |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6ES71934GB000AA0 |
| Country of Origin | DE |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 6.02 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.1400 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.06 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8536904000 |
| Height [Metric] | 1.7018 cm |
| Length [Metric] | 8.5090 cm |
| Manufacturer | Siemens |
| Returnable | Y |
| Standards | RoHS Compliant |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Suitable For Use With | ET 200S Series Electronic Module |
| Type | 5-Shield |
| UNSPSC | 32151703 |
| UPC 11 | 04089261935 |
| UPC 12 | 040892619355 |