or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens
Siemens 6ES71336CV151AM0 Siemens ET 200
Siemens
Siemens 6ES71336CV151AM0 Siemens ET 200
SKU941097
MFGR #6ES71336CV151AM0
Your Cost: $55.00/ea
SIMATIC ET 200SP, 5 BU-COVER, 15MM, TO PROTECT EMPTY SLOTS
SIMATIC ET 200SP, 5 BU-COVER, 15MM, TO PROTECT EMPTY SLOTS
Alternate Catalog Number 6ES7133-6CV15-1AM0 ARRA Compliant C Brand Siemens Buy American Compliant C Catalog Number 6ES71336CV151AM0 Country of Origin DE Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 15.23 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.1000 lb Gross Weight per Pack Metric 0.05 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8538908180 Height [Metric] 3.7084 cm Manufacturer Siemens Returnable Y Specifications -40 to 70 deg C Operating Temperature Standards RoHS Compliant Stock Status NONSTOCK Suitable For Use With SIMATIC ET 200SP Module UNSPSC 32151703 UPC 11 04089293308 UPC 12 040892933086 Width [Metric] 8.1026 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6ES7133-6CV15-1AM0 |
| ARRA Compliant | C |
| Brand | Siemens |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6ES71336CV151AM0 |
| Country of Origin | DE |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 15.23 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.1000 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.05 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8538908180 |
| Height [Metric] | 3.7084 cm |
| Manufacturer | Siemens |
| Returnable | Y |
| Specifications | -40 to 70 deg C Operating Temperature |
| Standards | RoHS Compliant |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Suitable For Use With | SIMATIC ET 200SP Module |
| UNSPSC | 32151703 |
| UPC 11 | 04089293308 |
| UPC 12 | 040892933086 |
| Width [Metric] | 8.1026 cm |