or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens
Siemens 6ES59810EA41 FILTERS DUST CPU188U/183U/185U 10 P/PK
Siemens
Siemens 6ES59810EA41 FILTERS DUST CPU188U/183U/185U 10 P/PK
SKU907651
MFGR #6ES59810EA41
Your Cost: $435.00/ea
SIMATIC S5, SPARE DUST FILTERS F. CPU 188U, 183U, 185U TERM. 10 PIECES PER PACKAGING UNIT
SIMATIC S5, SPARE DUST FILTERS F. CPU 188U, 183U, 185U TERM. 10 PIECES PER PACKAGING UNIT
ARRA Compliant C Brand Siemens Buy American Compliant C Catalog Number 6ES59810EA41 Country of Origin AT Currency USD EU RoHS Indicator X Gross Weight Per Pack 0.4600 lb Gross Weight per Pack Metric 0.21 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8421990180 Length 15.75 in Length [Metric] 40.0050 cm Manufacturer Siemens Returnable N Stock Status NONSTOCK Suitable For Use With ZG 188U Centralized Controller and EG 183U/185U Expansion Unit Modules UNSPSC 43201503 UPC 11 66264325213 UPC 12 662643252132
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| ARRA Compliant | C |
| Brand | Siemens |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6ES59810EA41 |
| Country of Origin | AT |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | X |
| Gross Weight Per Pack | 0.4600 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.21 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8421990180 |
| Length | 15.75 in |
| Length [Metric] | 40.0050 cm |
| Manufacturer | Siemens |
| Returnable | N |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Suitable For Use With | ZG 188U Centralized Controller and EG 183U/185U Expansion Unit Modules |
| UNSPSC | 43201503 |
| UPC 11 | 66264325213 |
| UPC 12 | 662643252132 |