or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens
Siemens 3RK1901-2EA00 K45 MONTING PLT,S
Custom_Product_Images_Illustration
Siemens
Siemens 3RK1901-2EA00 K45 MONTING PLT,S
SKU82590
MFGR #3RK1901-2EA00
Your Cost: $22.70/ea
SIEMENS 3RK1901-2EA00 SURF MTG PLATE
SIEMENS 3RK1901-2EA00 SURF MTG PLATE
Alternate Catalog Number 3RK1901-2EA00 ARRA Compliant C Brand Siemens Buy American Compliant C Catalog Number 3RK1901-2EA00 Country of Origin CZ Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 2.92 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.0100 lb Gross Weight per Pack Metric 0.00 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 3926909989 Height [Metric] 1.3208 cm Length [Metric] 8.0010 cm Manufacturer Siemens Returnable Y Specifications IP67, Wall Mount Standards RoHS CompliantCSA CertifiedUL ListedEAC ApprovedCE CertifiedABS ApprovedPRS CertifiedRMRS Approved Stock Status NONSTOCK Suitable For Use With K45 Compact Digital I/O Module, AS-Interface Cable UNSPSC 39121521 UPC 11 75455462959 UPC 12 754554629599 Width [Metric] 4.5212 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 3RK1901-2EA00 |
| ARRA Compliant | C |
| Brand | Siemens |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 3RK1901-2EA00 |
| Country of Origin | CZ |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 2.92 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.0100 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.00 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 3926909989 |
| Height [Metric] | 1.3208 cm |
| Length [Metric] | 8.0010 cm |
| Manufacturer | Siemens |
| Returnable | Y |
| Specifications | IP67, Wall Mount |
| Standards | RoHS CompliantCSA CertifiedUL ListedEAC ApprovedCE CertifiedABS ApprovedPRS CertifiedRMRS Approved |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Suitable For Use With | K45 Compact Digital I/O Module, AS-Interface Cable |
| UNSPSC | 39121521 |
| UPC 11 | 75455462959 |
| UPC 12 | 754554629599 |
| Width [Metric] | 4.5212 cm |