or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 6AV78612TB102AA0 Siemens FLAT P
SKU955350
MFGR #6AV78612TB102AA0
$/ea
SIMATIC FLAT PANEL 15T EXTENDED 15 INCH TOUCH TFT-DISPLAY WITH 1024X768 PIXEL RESOLUTION 24V DC AND 120/240V AC. VGA. DVI-D INTERFACE. CABLE LENGTH UP TO 30M
SIMATIC FLAT PANEL 15T EXTENDED 15 INCH TOUCH TFT-DISPLAY WITH 1024X768 PIXEL RESOLUTION 24V DC AND 120/240V AC. VGA. DVI-D INTERFACE. CABLE LENGTH UP TO 30M
Alternate Catalog Number 6AV7861-2TB10-2AA0 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 6AV78612TB102AA0 Country of Origin DE Currency USD Dimensions 310 mm H x 483 mm W x 55 mm D Display Resolution 1024 x 768 pixel EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 4533.93 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 19.9800 lb Gross Weight per Pack Metric 9.06 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8537109170 Height 9.2500 in Height [Metric] 23.4950 cm Length 24.4100 in Length [Metric] 62.0014 cm Material Aluminum Replaced Catalog Number 6AV78612TB101AA0 Returnable N Series 15T Standards CE CertifiedCSA CertifiedUL ListedGL ApprovedABS ApprovedBureau Veritas CertifiedDNV-GL ApprovedLloyd's Registered Temperature Rating 0 to 50 °C Type Built-In UNSPSC 43211902 UPC 11 80476623442 UPC 12 804766234422 Viewing Area 228.1 mm H x 304.1 mm W Width 20.0800 in Width [Metric] 51.0032 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Communication Ports VGA, DVI-D Display Size 15 in Display Type TFT Power Source 24 VDC The flat panels are rugged industry standard LCD monitors As a device with all round IP65 protection for mounting on a support arm/pedestal Simple display devices without operator functionality
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6AV7861-2TB10-2AA0 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6AV78612TB102AA0 |
| Country of Origin | DE |
| Currency | USD |
| Dimensions | 310 mm H x 483 mm W x 55 mm D |
| Display Resolution | 1024 x 768 pixel |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 4533.93 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 19.9800 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 9.06 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8537109170 |
| Height | 9.2500 in |
| Height [Metric] | 23.4950 cm |
| Length | 24.4100 in |
| Length [Metric] | 62.0014 cm |
| Material | Aluminum |
| Replaced Catalog Number | 6AV78612TB101AA0 |
| Returnable | N |
| Series | 15T |
| Standards | CE CertifiedCSA CertifiedUL ListedGL ApprovedABS ApprovedBureau Veritas CertifiedDNV-GL ApprovedLloyd's Registered |
| Temperature Rating | 0 to 50 °C |
| Type | Built-In |
| UNSPSC | 43211902 |
| UPC 11 | 80476623442 |
| UPC 12 | 804766234422 |
| Viewing Area | 228.1 mm H x 304.1 mm W |
| Width | 20.0800 in |
| Width [Metric] | 51.0032 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Communication Ports | VGA, DVI-D |
| Display Size | 15 in |
| Display Type | TFT |
| Power Source | 24 VDC |
| The flat panels are rugged industry standard LCD monitors |
| As a device with all round IP65 protection for mounting on a support arm/pedestal |
| Simple display devices without operator functionality |