or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Panduit® T45HDBIW Type T45 Hinged Data Bracket, For Use With Mini-Com Modules, Snap-On Mount, PVC, Off-White
Custom_Product_Images_Illustration
Panduit® T45HDBIW Type T45 Hinged Data Bracket, For Use With Mini-Com Modules, Snap-On Mount, PVC, Off-White
SKU45497
MFGR #T45HDBIW
Your Cost: $11.79/ea
List: Panduit® Hinged Data Bracket, Type T45, For Use With: Mini-Com Modules, Snap-On Mount, PVC, Off-White, 6 in L x 1.95 in W x 6 in H
Panduit® Hinged Data Bracket, Type T45, For Use With: Mini-Com Modules, Snap-On Mount, PVC, Off-White, 6 in L x 1.95 in W x 6 in H
Application Provides Solutions for Routing Low Voltage, Fiber Optic and/or Power Cabling Along Perimeter Walls. ARRA Compliant Y Buy American Compliant Y Catalog Number T45HDBIW Country of Origin USA Cover Type Snap-On Box Currency USD Dimensions 6 in L x 1.95 in W x 6 in H EU RoHS Indicator Y Gross Volume UOM CF Gross Volume UOM Metric m3 Gross Weight Per Pack 0.1517 lb Gross Weight per Pack Metric 0.07 Gross Weight UOM Metric kg Height 2.20 in Height [Metric] 5.5880 cm Length 6.70 in Length [Metric] 17.0180 cm Returnable Y Standard CE Compliant, UL5A Listed, UL Listed 95425, UL Listed E116129 Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantCE CertifiedCSA 22.2 No.62-93UL and UL5A Listed Sub Brand Pan-Way?® Type Mini-Com® Faceplate UNSPSC 39131711 UPC 11 07498377836 UPC 12 074983778362 Width 5.90 in Width [Metric] 14.9860 cm Stock Status NONSTOCK Brand Panduit® Manufacturer Panduit® Color Off-White Material PVC Specifications Snap-On Mount Suitable For Use With Pan-Way® T-45 Surface Raceway System Provides Solutions for Routing Low Voltage, Fiber Optic and/or Power Cabling Along Perimeter Walls. Accepts up to four Mini-Com® modules
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Media
- Substitute Products
| Application | Provides Solutions for Routing Low Voltage, Fiber Optic and/or Power Cabling Along Perimeter Walls. |
| ARRA Compliant | Y |
| Buy American Compliant | Y |
| Catalog Number | T45HDBIW |
| Country of Origin | USA |
| Cover Type | Snap-On Box |
| Currency | USD |
| Dimensions | 6 in L x 1.95 in W x 6 in H |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume UOM | CF |
| Gross Volume UOM Metric | m3 |
| Gross Weight Per Pack | 0.1517 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.07 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height | 2.20 in |
| Height [Metric] | 5.5880 cm |
| Length | 6.70 in |
| Length [Metric] | 17.0180 cm |
| Returnable | Y |
| Standard | CE Compliant, UL5A Listed, UL Listed 95425, UL Listed E116129 |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantCE CertifiedCSA 22.2 No.62-93UL and UL5A Listed |
| Sub Brand | Pan-Way?® |
| Type | Mini-Com® Faceplate |
| UNSPSC | 39131711 |
| UPC 11 | 07498377836 |
| UPC 12 | 074983778362 |
| Width | 5.90 in |
| Width [Metric] | 14.9860 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Panduit® |
| Manufacturer | Panduit® |
| Color | Off-White |
| Material | PVC |
| Specifications | Snap-On Mount |
| Suitable For Use With | Pan-Way® T-45 Surface Raceway System |
| Provides Solutions for Routing Low Voltage, Fiber Optic and/or Power Cabling Along Perimeter Walls. |
| Accepts up to four Mini-Com® modules |